Sprzedaż i transport kamieni oraz kruszywa

Kopalnia Topaz jest jedną z największych kopalni kruszywa na terenie województwa pomorskiego. Głównym filarem naszej działalności jest wydobycie i sprzedaż różnego rodzaju kruszyw. Na życzenie Klienta świadczymy również usługę transportu kruszywa i piasku w miejsce docelowe. Nasza siedziba znajduje się w Tadzinie k/Gniewna – sprawdź jak dojechać do kopalni kruszywa Topaz.

Oprócz sprzedaży kruszywa i usług transportowych, możemy także zaoferować wynajem ładowarek do prac ziemnych. Dysponujemy najnowocześniejszymi maszynami do wydobycia i przetwarzania oraz transportu kruszywa. Wykwalifikowana kadra zapewni profesjonalną obsługę na każdym etapie realizacji składanych zamówień.

Proponujemy Państwu szeroki wybór kruszyw, od piasku po kamienie polne, kamienie dekoracyjne, łamane i otoczaki. Wśród naszych kruszyw znajdują się:

  • Piasek 0-1,5 mm siany
  • Piaski (0-2 mm siany i płukany)
  • Żwir klasyfikowany płukany otoczak np.: (2-8) (8-16) (16-31,5) mm
  • Kamienie otoczaki np.: (31,5-63) (63-200) mm
  • Kamień polny pow. 200 mm
  • Pospółkę
  • Kamień łamany (na utwardzenie dróg)
  • Odkrywkę (skrywa)


Nasze kruszywa są wykorzystywane zarówno w branży przemysłowej, jak i w budownictwie. Stosuje się je między innymi do produkcji betonu oraz wyrobów betonowych takich jak kostka brukowa, rury przepustowe itp. Pozyskiwany w naszej kopalni żwir płukany, skrywa albo pospółka mogą również posłużyć do budowy nawierzchni drogowych oraz prac związanych z branżą budowlaną tj. murowanie i tynkowanie ścian, wylewanie posadzek oraz betonowanie cokołów pod ogrodzenie. Dzięki współpracy z Kopalnią kruszywa Topaz, masz gwarancję, że kupujesz kruszywa najwyższej jakości.

kruszywa stosowane do produkcji betonu
kruszywa stosowane do wyrobów betonowych
Kruszywa:

- rozdrobnione w wyniku erozji skał lub uzyskiwane przez mechaniczne rozdrobnienie skał litych, występujące w przyrodzie w postaci luźnych okruchów skalnych

Piasek:

- skała osadowa, luźna, złożona z niezwiązanych spoiwem ziaren mineralnych. Piasek do celów gospodarczych jest wydobywany metodą odkrywkową w kopalniach zwanych piaskowniami.

Żwir klasyfikowany:

- okruchowa skała osadowa o luźnej postaci, złożona z otoczaków. Żwir może być pochodzenia morskiego, rzecznego, jeziornego, polodowcowego.

Kamienie otoczaki:

- zaokrąglony i wygładzony przez wodę kamień

Pospółka:

- materiał sypki lub kawałkowy niesortowany (np. węgiel, kruszywo budowlane). Pospółka to jednocześnie grunt rodzimy mineralny zbliżony do piasku i żwiru.

Gruz ceglany:

- materiał ceglany wykorzystywany do podwyższeń terenu, utwardzenia drogi czy placu